Słowinki

Skład osobowy zespołu wynosi 14 osób.

Kierownik zespołu Irena Burak

Kierownik muzycznym Andrzej Zieliński.

Głównym celem działalności zespołu jest kultywowanie i uchronienie od zapomnienia starych obrzędów i pieśni, przekazywania następnym pokoleniom tego co w  kulturze ludowej jest wiecznie trwałe. W swoim repertuarze zespół posiada ponad 100 pieśni i przyśpiewek ludowych, biesiadnych z różnych regionów kraju oraz Ukrainy a także pieśni religijnych. 35 lat zespołu to bogato zapisana kronika niezliczonych ilości wyjazdów na koncerty,  przeglądy i festiwale, imprezy okolicznościowe uroczystości regionalne i lokalne.  35 lat to również bogata galeria nagród wyróżnień dyplomów i podziękowań.

 Nauzes

„NAUZES” istnieje od października 2005 roku i został stworzony przez nauczycieli szkoły w Debrznie. Na początku kierownikiem muzycznym zespołu był pan Miłosz Gawroński, a od roku prowadzi go pan Jarosław Dowlaszewicz. Swoimi występami uświetniał imprezy okolicznościowe, kościelne, a także występował poza granicami Debrzna. W repertuarze zespołu są pieśni kościelne, piosenki rozrywkowe, ballady.

Chór Ballada

Działa pod batutą Pani Lily Czai, wcześniej istniał jako Chór Parafialny.

Prezesem chóru jest Helena Szerląg.

Chór bierze bardzo aktywny udział w muzycznych wydarzeniach zarówno na terenie województwa pomorskiego tak i w wielkopolski. Chętnie współpracuje z innymi chórami w realizacji  wspólnych projektów. Jest współorganizatorem corocznych Koncertów  Kolęd  oraz Koncertów Muzyki Sakralnej i Gospel w Kościele Parafialnym w Debrznie z udziałem zaprzyjaźnionych chórów polskich i ukraińskich. Laureat Festiwalu Pieśni Maryjnej w Bińczu w 2019 r. Posiada szerokie spektrum zainteresowań muzycznych. Wykonuje utwory w rożnych językach.

Strzeczonianki, Słupianki, Gronowianki

Są to zespoły ludowe działające na terenie naszej Gminy. Ich nazwa wskazuje na pochodzenie zespołów i tak Strzeczonianki zrzeszają mieszkańców sołectwa Strzeczona oraz Buchowo. Słupianki – Słupi i Gronowianki Nowego Gronowa. Repertuar  składający się z pieśni, przyśpiewek ludowych na trwale już wpisał się w nasze lokalne imprezy jaki i organizowane poza nią. 

Stokrotki

Stokrotki to jedyny zespół dziecięcy działający przy CKST z miejscowości  Strzeczona.